Fuad Muzuroviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Fuad Muzurovic është trener futbolli boshnjak.

Biografia[redakto | përpunoni burim]

Fuad Muzurovic është lindur më 3 nëntor të vitit 1945Bijello Pole. ka qenë selektori i parë i reprezentacionit të Bosnjës dhe Hercegovinës së pavarur, trener i KF " Sarajevo". Ndërsa ndër shqiptarët është i njohur sepse ishte trener i KF Prishtina gjat kohës kur bënte gara në Ligën e parë federative të ish Jugosllvisë.

Kariera futbollistike[redakto | përpunoni burim]

Kariera e trenerit[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]