Fuente del Maestre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuente del Maestre
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Fuente del Maestre is located in Spanjë
Fuente del Maestre
Fuente del Maestre

Koordinatat: 38°31′44″V 6°27′0″P / 38.52889°V 6.45000°P / 38.52889; -6.45000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Zafra - Río Bodión
Kryetari i Bashkisë Juan Antonio Barrios García
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 180 km2
Lartësia 442 m (m.n.d.)
Popullsia 6943 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 6360
Prefiksi +34 (Spain) + 924 (Badajoz)
Koordinatat 38° 31′ 44″ Veri

6° 27′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.fuentedelmaestre.es


Fuente del Maestre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Zafra - Río Bodión, të provincës Badajoz, në Extremadura. Fuente del Maestre ka 6943 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 180 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]