Fuentealbilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuentealbilla
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Fuentealbilla is located in Spanjë
Fuentealbilla
Fuentealbilla

Koordinatat: 39°16′0″V 1°32′57″P / 39.26667°V 1.54917°P / 39.26667; -1.54917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Albacete
Qarku La Manchuela
Kryetari i Bashkisë Ángel Salmerón Garrido
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 108.29 km2
Lartësia 660 m (m.n.d.)
Popullsia 2071 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 2260
Koordinatat 39° 16′ 0″ Veri

1° 32′ 57″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.fuentealbilla.es


Fuentealbilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Manchuela, të provincës Albacete, në Castile-La Mancha. Fuentealbilla ka 2071 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 108.29 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]