Fuentes de Béjar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuentes de Béjar
Komunë
Vendndodhja
Fuentes de Béjar is located in Spanjë
Fuentes de Béjar
Fuentes de Béjar

Koordinatat: 40°30′0″V 5°40′59″P / 40.50000°V 5.68306°P / 40.50000; -5.68306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Sierra de Béjar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.47 km2
Lartësia 908 m (m.n.d.)
Popullsia 239 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 30′ 0″ Veri

5° 40′ 59″ Perëndim


Fuentes de Béjar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Béjar, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Fuentes de Béjar ka 239 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]