Fuentidueña de Tajo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fuentidueña de Tajo
Komunë
noform
Flamuri_figura
Vendndodhja
Fuentidueña de Tajo is located in Spanjë
Fuentidueña de Tajo
Fuentidueña de Tajo

Koordinatat: 40°7′5″V 3°9′37″P / 40.11806°V 3.16028°P / 40.11806; -3.16028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Las Vegas
Kryetari i Bashkisë Aurora Rodríguez Cabezas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.6 km2
Lartësia 562 m (m.n.d.)
Popullsia 2081 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28597
Koordinatat 40° 7′ 5″ Veri

3° 9′ 37″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamientofuentitajo.com


Fuentidueña de Tajo është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Vegas, të provincës Madrid, në Madrid. Fuentidueña de Tajo ka 2081 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]