Fulton, Mississippi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fulton
Qytet
Vendndodhja
Fulton is located in SHBA
Fulton
Fulton

Koordinatat: 34°15′58″V 84°24′5″P / 34.26611°V 84.40139°P / 34.26611; -84.40139

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Mississippi
Qarku Itawamba
Kryetari i Bashkisë Barry Childers
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.9 km2
 •  tokësore 22.3 km2
 •  ujore 0.6 km2
Lartësia 104 m (m.n.d.)
Dendësia 170 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CST (UTC-6)
Verore CDT (UTC-5)
Prefiksi 662
Koordinatat 34° 15′ 58″ Veri

84° 24′ 5″ Perëndim

Fulton është qytet në qarkun Itawamba, Mississippi, SHBA. Sipas regjistrimit më 2010, popullsia ishte 3,961.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Fulton ndodhet në 34°15′58″V 88°24′5″P / 34.26611°V 88.40139°P / 34.26611; -88.40139 (34.266110, -88.401358).[1]

Sipas Zyrës së Regjistrimit të Shteteve të Bashkuara, qyteti ka një sipërfaqe gjithsej prej 23 km2, prej të cilëve 22 km2 është tokë dhe 0.52 km2 (2.60%) është ujë.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "US Gazetteer files: 2010, 2000, and 1990". Zyra e Regjistrimit të Shteteve të Bashkuara. 12 shkurt 2011. Marrë më 2011-04-23. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)