Funafuti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Funafuti
Funafuti township.jpg
Popullsia
 • Total6.025

Funafuti është një atol dhe kryeqyteti i Tuvalus. Ka pasur 6,025 banorë më 2012.