Furka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Furka
Fshat
noform
Fshati Furka 1931
Vendndodhja
Furka is located in Maqedonia e Veriut
Furka
Furka
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Juglindor
Komuna Dojran
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 256 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1487
Prefiksi (+389) 034
Targa GE
Koordinatat 41° 14′ 26″ Veri

22° 36′ 48″ Lindje

Popullsia 570 banorë (2002)