Fusha e Duvnos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Fusha e Duvnos (në gjuhën boshnjake, kroate dhe serbe latine : Duvanjsko polje ) është një rrafshnaltë karstike e vendosur në Bosnjën dhe Hercegovinën perëndimore, në komunën e Tomislavgradit . Fusha është pjesë e Alpeve Dinarike.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]