Gërmadhat e Manastirit Hvosna

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e Manastirit “Hvosna”
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Studenicë, Burim, Kosovë
Ndërtuar Antikë e Vonë, Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-370/63
Nr. i referencës 3065

Gërmadhat e Manastirit “Hvosna” është një monument i trashëgimisë kulturore në Studenicë, Burim, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-370/63.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]