Gërmadhat e kishës mesjetare me varre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishës mesjetare me varre
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Ballaban, Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 927/66
Nr. i referencës 3095

Gërmadhat e kishës mesjetare me varre është një monument i trashëgimisë kulturore në Ballaban, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 927/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]