Gërmadhat e kishës së Shortarisë në Reçak

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishës së Shortarisë në Reçak
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Reçak, Shtime, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 561/66
Nr. i referencës 2958

Gërmadhat e kishës së Shortarisë në Reçak është një monument i trashëgimisë kulturore në Reçak, Shtime, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 561/66.

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]