Gërmadhat e kishes varrezore të Shën Gjergjit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e kishes varrezore të Shën Gjergjit
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Levoshë, Pejë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-990/66
Nr. i referencës 953

Gërmadhat e kishes varrezore të Shën Gjergjit është një monument i trashëgimisë kulturore në Levoshë, Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-990/66.

Referimet[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]