Gërmadhat e murgores në kodrën e Matos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e murgores në kodrën e Matos
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Mushtishtë, Therandë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-775/1/66
Nr. i referencës 2992

Gërmadhat e murgores në kodrën e Matos është një monument i trashëgimisë kulturore në Mushtishtë, Therandë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-775/1/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]