Gërmadhat e varrit te antikës së vonë ne Hogosht

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e varrit te antikës së vonë ne Hogosht
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Hogosht, Kamenicë, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-329/72
Nr. i referencës 3030

Gërmadhat e varrit te antikës së vonë ne Hogosht është një monument i trashëgimisë kulturore në Hogosht, Kamenicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-329/72.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]