Gërmadhat e vjetra të kishës së Shashkocit në potesin Qeliat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gërmadhat e vjetra të kishës së Shashkocit në potesin Qeliat
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Shashkoc, Prishtinë, Kosovë
Ndërtuar Antikitet i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 02-691/66
Nr. i referencës 3094

Gërmadhat e vjetra të kishës së Shashkocit në potesin Qeliat është një monument i trashëgimisë kulturore në Shashkoc, Prishtinë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 02-691/66.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]