GRES Beija-Flor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Flamuri i shkollës së sambës GRES Beija-Flor

Grêmio Recreativo Escola de Samba Beija-Flor është një shkollë sambeRio de Zhaneiro. U themelua në 25 dhjetor 1945 dhe ngjyra përfaqësuese ka të bardhën dhe të kaltërtën. Deri më sot Beija-Flor ka fituar 12 tituj të kampionatit të karnavaleve, duke u renditur e treta pas shkollës GRES Estação Primeira de Mangueira.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]