Gabriel Ripstein

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Gabriel Ripstein lindi më 1972 në Meksiko, është producent, regjisor dhe skenarist i filmit. Gabrieli u bë producent prej vitit 1999. Babai i tij, Arturo Ripstein është regjisor, nëna e tij Paz Alicia Garciadiego është skenariste dhe gjyshi i tij Alfredo Ripstein ishte producent.