Gaià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gaià
Komunë
Vendndodhja
Gaià is located in Spanjë
Gaià
Gaià

Koordinatat: 41°55′30″V 1°54′37″L / 41.92500°V 1.91028°L / 41.92500; 1.91028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom
Provinca Barcelona
Qarku Bages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.6 km2
Popullsia 172 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 55′ 30″ Veri

1° 54′ 37″ Lindje


Gaià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bages, të provincës Barcelona. Gaià ka 172 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 39.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gaià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale