Gajates

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gajates
Komunë
Vendndodhja
Gajates is located in Spanjë
Gajates
Gajates

Koordinatat: 40°46′58″V 5°22′1″P / 40.78278°V 5.36694°P / 40.78278; -5.36694

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku Tierra de Alba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.11 km2
Lartësia 853 m (m.n.d.)
Popullsia 169 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 46′ 58″ Veri

5° 22′ 1″ Perëndim


Gajates është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tierra de Alba, të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Gajates ka 169 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.11 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gajates – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale