Gaku Shibasaki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gaku Shibasaki
Të dhënat personale
Emri i plotëGaku Shibasaki
Data e lindjes (1992-05-28) 28 Maj, 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesAomori, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Numri10
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2014–2015Japonia13(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gaku Shibasaki (lindur më 28 Maj 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 4 1
2015 9 2
Gjithsej 13 3

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]