Galapagar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Galapagar
Komunë
noform
City Hall.
Stema_figuraFlag of Galapagar.svg
Vendndodhja
Galapagar is located in Spanjë
Galapagar
Galapagar

Koordinatat: 40°34′35″V 4°0′7″P / 40.57639°V 4.00194°P / 40.57639; -4.00194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid
Qarku Guadarrama
Kryetari i Bashkisë Daniel Pérez Muñoz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 65 km2
Popullsia 32393 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Galapagueños
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28260
Koordinatat 40° 34′ 35″ Veri

4° 0′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamentodegalapagar.es


Galapagar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Guadarrama, të provincës Madrid, në Madrid. Galapagar ka 32393 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]