Gallegos, Segovia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gallegos, Segovia
Komunë
Vendndodhja
Gallegos, Segovia is located in Spanjë
Gallegos, Segovia
Gallegos, Segovia

Koordinatat: 41°4′28″V 3°47′9″P / 41.07444°V 3.78583°P / 41.07444; -3.78583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Segovia
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.8 km2
Lartësia 1242 m (m.n.d.)
Popullsia 90 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 4′ 28″ Veri

3° 47′ 9″ Perëndim


Gallegos, Segovia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Segovia, në Castile dhe León. Gallegos, Segovia ka 90 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]