Gallifa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gallifa
Komunë
noform
The castle became a church
Stema_figuraBandera de Gallifa.svg
Vendndodhja
Gallifa is located in Spanjë
Gallifa
Gallifa

Koordinatat: 41°41′39″V 2°6′56″L / 41.69417°V 2.11556°L / 41.69417; 2.11556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Occidental
Kryetari i Bashkisë Joan Tuñí Hervy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.2 km2
Lartësia 502 m (m.n.d.)
Popullsia 215 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8146
Koordinatat 41° 41′ 39″ Veri

2° 6′ 56″ Lindje

Faqja Zyrtare www.gallifa.net


Gallifa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Occidental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Gallifa ka 215 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]