Gander

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Gander (kthjellim).


Gander
—  qytet  —
Gander is located in Kanadaja
Gander
Gander
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Newfoundland dhe Labradori
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 48°57′V 54°36′P / 48.950°V 54.600°P / 48.950; -54.600 (Gander)Koordinatat: 48°57′V 54°36′P / 48.950°V 54.600°P / 48.950; -54.600 (Gander)
Lartësia 128 m (m.n.d)
Sipërfaqja 104,25 km2
Popullsia 9.951 banorë 2006
Dendësia 95,45 banorë/km2
www.gandercanada.com/

Gander është një qytetprovincën Newfoundland dhe Labradori, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 104.25 km² dhe popullsi 9951 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Gander – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Newfoundland dhe Labradori