Gata, Extremadura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gata, Extremadura
Komunë
Vendndodhja
Gata, Extremadura is located in Spanjë
Gata, Extremadura
Gata, Extremadura

Koordinatat: 40°14′V 6°36′P / 40.233°V 6.600°P / 40.233; -6.600

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Sierra de Gata, Qarku Sierra de Gata
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.18 km2
Lartësia 637 m (m.n.d.)
Popullsia 1662 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Gata, Extremadura është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Gata, Qarku Sierra de Gata, të provincës Cáceres, në Extremadura. Gata, Extremadura ka 1662 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 94.18 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]