Gavà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gavà
Komunë
noform
Ermita de Bruguers
Stema_figuraBandera de Gavá.png
Vendndodhja
Gavà is located in Spanjë
Gavà
Gavà

Koordinatat: 41°18′26″V 2°0′14″L / 41.30722°V 2.00389°L / 41.30722; 2.00389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Baix Llobregat
Kryetari i Bashkisë Joaquim Balsera Garcia
Partia PSC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.9 km2
Lartësia 9 m (m.n.d.)
Popullsia 44678 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 8850
Koordinatat 41° 18′ 26″ Veri

2° 0′ 14″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.gavaciutat.cat


Gavà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Llobregat, të provincës Barcelona, në Katalonia. Gavà ka 44678 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]