Gen Shoji

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gen Shoji
Të dhënat personale
Emri i plotëGen Shoji
Data e lindjes (1992-12-11) 11 Dhjetor, 1992 (28 vjeç)
Vendi i lindjesKobe, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Numri3
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2015–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gen Shoji (lindur më 11 Dhjetor 1992) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 1 0
2016 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]