Genta Miura

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Genta Miura
Të dhënat personale
Emri i plotëGenta Miura
Data e lindjes (1995-03-01) 1 Mars, 1995 (25 vjeç)
Vendi i lindjesToyohashi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2016Shimizu S-Pulse45(0)
2017–Gamba Osaka34(2)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Genta Miura (lindur më 1 Mars 1995) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]