Jump to content

Get Low

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Get Low është një film amerikan i vitit 2009, ku interpreton aktori jonë shqiptar Blerim Destani përkrah aktorëve më famë si Sissy Spacek, Bill Murray, Lucas Black dhe Robert Duvall.

Aktori shqiptar që të tek në njihet me Koha e Kometës do të luajë personazhin e Gary-t, që është një rol mbështetës.

Filmi u xhirua në Atlanta, Georgia, ShBA dhe u prodhua në Hollywood nga kompania "Zanuck", me regjisor Aaron Schneider, i cili tashmë është vlerësuar dhe me çmimin "Oskar" për filmin "Two Soldiers" dhe skenarist C. Gaby Mitchell bashkë me Chris Provenzano. Filmi e pati premierën me 13 mars 2009.

Filmi është i bazuar në historinë e vërtetë të Felix Breazeale, i cili në vitin 1936 planifikoi funeralin e tij, ndërsa ende nuk kishte vdekur.

Aktorët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Get Low – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale