Bill Murray

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bill Murray
Bill Murray.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 21 shtator 1950
Vendlindja Wilmette, Illinois


William James "Bill" Murray lindi më 21 shtator 1950Wilmette, Illinois. Është një aktor, regjisor, komedian dhe producent amerikan me origjinë irlandez.

Filmografia[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.