Gimenells i el Pla de la Font

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gimenells i el Pla de la Font
Komunë
noform
The Roser Church in Gimenells
Vendndodhja
Gimenells i el Pla de la Font is located in Spanjë
Gimenells i el Pla de la Font
Gimenells i el Pla de la Font

Koordinatat: 41°39′V 0°23′L / 41.650°V 0.383°L / 41.650; 0.383

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Albert Aldavert Ferriz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 55.8 km2
Lartësia 260 m (m.n.d.)
Popullsia 1143 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

Gimenells i el Pla de la Font është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia. Gimenells i el Pla de la Font ka 1143 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 55.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]