Giovanni Arvaneh

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Shpjegim
Ky artikull sipas rregullores mbi shkronjat Ç, ç, Ë, ë, bie në kundërshtim me rregulloren e Wikipedisë në gjuhën shqipe, për këtë arsye nuk mund të merret si i saktë derisa të rregullohet.


Giovanni Arvaneh (lindur më 24 mars 1964Mynih) është një aktor gjerman.

Ai kreu studimet për aktor dhe një shkollim për muzikë në Mynih.

televizione haset ndër të tjera në serialet St. Angela, Balko, Unser Charly, Motorradcops dhe Küstenwache, si edhe në teatërDer Brandner Kaspar, Turandot dhe Wie es euch gefällt.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]