Gipsy.cz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Gipsy.cz
Gipsy CZ on stage at the South Bank.jpg
Informacione


PrejardhjaFlag of the Czech Republic.svg Czech Republic
ZhanriHip hop
Anëtarët
Radoslav Banga aka Gipsy
Vojta Lavička
Petr Surmaj
Jan Surmaj
Webfaqja
http://www.gipsy.cz


Gipsy.cz është një grup rap cigan. Anëtarët e grupit janë Radoslav Banga aka Gipsy, Vojta Lavička, Petr Surmaj dhe Jan Surmaj.

Diskografia[redakto | përpunoni burim]

  • Romano Hip Hop (2007)[1]
  • Reprezent (2008)
  • Desperado (2011)
  • Upgrade (2013)

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ http://www.allmusic.com/artist/gipsycz-mn0000538681(Anglisht)