Gjuha sllovene

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjuha sllovene
Filogjeneza

Gjuha Sllovene (sllovenishtja) është një Gjuhë Indo-Evropiane, ajo i takon familjes së gjuhëve Sllave.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]