Gjuha sllovene

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjuha sllovene
Flitet në: Sllovenia
Vendi:
Numri i folësve:
Renditja:
Familja:
Grupi:
Statusi Zyrtar
Gjuhë zyrtare e: Sllovenia
Rregullohet nga:
Kodet e gjuhës
ISO 639-1
ISO 639-2
SIL

Gjuha Sllovene (sllovenishtja)

Gjuhë Indo-Evropjane i takon familjes së gjuhëve Sllave.

Shiko dhe këtë[redakto | redakto tekstin burimor]