Gjurmët e kishës mesjetare në Kllokot

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjurmët e kishës mesjetare në Kllokot
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Kllokot, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 3460

Gjurmët e kishës mesjetare në Kllokot është një monument i trashëgimisë kulturore në Kllokot, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]