Gjurmët e kishës së vjetër në Verbicë të Kmetocit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gjurmët e kishës së vjetër në Verbicë të Kmetocit
Kisha në Kametoc.JPG
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Verbicë e Kmetocit, Gjilan, Kosovë
Ndërtuar Antikiteti i Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 248

Gjurmët e kishës së vjetër në Verbicë të Kmetocit është një monument i trashëgimisë kulturore në Verbicë e Kmetocit, Gjilan, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Detaj nga muri i kishës

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]