Go Oiwa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Go Oiwa
Të dhënat personale
Emri i plotëGo Oiwa
Data e lindjes (1972-06-23) 23 Qershor, 1972 (47 vjeç)
Vendi i lindjesShizuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–2000Nagoya Grampus Eight
2000–2002Júbilo Iwata
2003–2010Kashima Antlers
Ekipi kombëtar
2000Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Go Oiwa (lindur më 23 Qershor 1972) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]