Golmés

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Golmés
Komunë
Vendndodhja
Golmés is located in Spanjë
Golmés
Golmés

Koordinatat: 41°38′V 0°56′L / 41.633°V 0.933°L / 41.633; 0.933

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pla d'Urgell
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1


Golmés është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pla d'Urgell, të provincës Lleida, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Golmés – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale