Gor, Granada

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gor, Granada
Komunë
Stema_figuraBandera de Gor (Granada).svg
Vendndodhja
Gor, Granada is located in Spanjë
Gor, Granada
Gor, Granada

Koordinatat: 37°22′V 2°58′P / 37.367°V 2.967°P / 37.367; -2.967

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Qarku Guadix
Kryetari i Bashkisë Francisco Porcel Gómez (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 182 km2
Lartësia 1238 m (m.n.d.)
Popullsia 940 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Goreño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18870
Faqja Zyrtare www.asociacionamigosdegor.es

Gor, Granada është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Guadix, të provincës Granada, në Andalusia. Gor, Granada ka 940 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 182 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]