Goran Jurić

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Goran Jurić
Të dhënat personale
Emri i plotëGoran Jurić
Data e lindjes (1963-02-05) 5 Shkurt, 1963 (57 vjeç)
Vendi i lindjesMostar, Bosnja dhe Hercegovina
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982-1987Velež Mostar
1987-1990Red Star Belgrade
1991-1993Celta Vigo
1995-2000Croatia Zagreb
1996Hrvatski Dragovoljac
1996Zagreb
2000Yokohama F. Marinos
2001Zagreb
Ekipi kombëtar
1988–1989Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia4(0)
1997–1999Flag of Croatia.svg Kroacia15(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Goran Jurić (lindur më 5 Shkurt 1963) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren jugosllave, kombëtaren kroate ka luajtur 19 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg Jugosllavia
Vite Ndeshje Gola
1988 3 0
1989 1 0
Gjithsej 4 0
Flag of Croatia.svg Kroacia
Vite Ndeshje Gola
1997 7 0
1998 3 0
1999 5 0
Gjithsej 15 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]