Goran Milevski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Goran Milevski (maqedonisht: Горан Милевски; i lindur më 1.11.1978, në Manastir) është një politikan maqedonas nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Goran Milevski kandidoj si pjesë e PLD-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Goran Milevski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)