Goran Misovski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Goran Misovski (maqedonisht: Горан Мисовски; i lindur më 15.4.1965, në Shkup) është një politikan maqedonas nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Goran Misovski kandidoj si pjesë e PRSD-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Goran Misovski". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.