Gordon French

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gordon French në vitin 2013

Gordon French është një inxhinier kompjuteri dhe programues i cili luajti një rol kyç në Homebrew Computer Club si bashkëthemelues. Më 5 mars 1975, Gordon French mbajti takimin e parë të Homebrew Computer Club në garazhin e tij,[1] në Menlo Park, San Mateo County, California. Ai mori pjesë në tre seancat e para, por pranoi ofertën për punë në Administratën e Sigurimit Social dhe u transferua në Baltimore.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]