Gorjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Gorjani
Fshat

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gornjani është një fshat i vogël neper malet e fshatit Gradec dhe ka 3 shtëpi.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

100 % shqiptar.


Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka qene një fshat i madh me shumë bano te pasur si : Avzi Begu etj.