Gotoku Sakai

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gotoku Sakai
Gotoku sakai.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëGotoku Sakai
Data e lindjes (1991-03-14) 14 Mars, 1991 (30 vjeç)
Vendi i lindjesNiigata, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualHamburg
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2011Albirex Niigata
2012–2015Stuttgart
2015–Hamburg
Ekipi kombëtar
2012–Japonia25(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Gotoku Sakai (lindur më 14 mars 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 25 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2012 2 0
2013 9 0
2014 7 0
2015 7 0
Gjithsej 25 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]