Grand Theft Auto: Vice City

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Grand Theft Auto Vice City ose GTA VC është emërtimi për serinë e katërt të lojërave Grand Theft Auto nga Rockstar. Loja u lëshua në treg në Amerikë me 27 nëntor 2002 për Platformën PlayStation2 e më pas PC dhe Xbox.

Ekziston një modifikim i Multiplayer Vice City (VCMP) i cili shton një mënyrë multiplayer deri në 100 lojtarë për server. Ka një komunitet të vogël por aktiv.[1]

  1. ^ https://vc-mp.org/. {{cite web}}: Mungon ose është bosh |title= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)