Granera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Granera
Qytet
Vendndodhja
Granera is located in Spanjë
Granera
Granera

Koordinatat: 41°43′50″V 2°4′34″L / 41.73056°V 2.07611°L / 41.73056; 2.07611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental (Moianès after 24 May 2015)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 43′ 50″ Veri

2° 4′ 34″ Lindje

Granera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental (Moianès after 24 May 2015), të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Granera – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale