Granja de Torrehermosa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Granja de Torrehermosa
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Granja de Torrehermosa is located in Spanjë
Granja de Torrehermosa
Granja de Torrehermosa

Koordinatat: 38°18′30″V 5°35′50″P / 38.30833°V 5.59722°P / 38.30833; -5.59722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Campiña Sur
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 152 km2
Lartësia 593 m (m.n.d.)
Popullsia 2186 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 38° 18′ 30″ Veri

5° 35′ 50″ Perëndim

Granja de Torrehermosa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña Sur, të provincës Badajoz, në Extremadura. Granja de Torrehermosa ka 2186 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 152 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]