Gratallops

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gratallops
Komunë
Vendndodhja
Gratallops is located in Spanjë
Gratallops
Gratallops

Koordinatat: 41°11′42″V 0°46′41″L / 41.19500°V 0.77806°L / 41.19500; 0.77806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Kryetari i Bashkisë Teresa Balaguer Vicent
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.5 km2
Lartësia 301 m (m.n.d.)
Popullsia 266 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gratallopencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43737
Koordinatat 41° 11′ 42″ Veri

0° 46′ 41″ Lindje

Faqja Zyrtare www.gratallops.altanet.org

Gratallops është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. Gratallops ka 266 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]